WSIiZ w czołówce polskich uczelni w międzynarodowym rankingu U-MULTIRANK 2020

Ranking U-Multirank 2020 potwierdził wysoką pozycję WSIiZ wśród polskich uczelni. Najwyższe noty, czyli A – bardzo dobry oraz B – dobry, uzyskaliśmy aż w 15 podkategoriach. W klasyfikacji szczególnie doceniono badania, transfer wiedzy oraz umiędzynarodowienie uczelni.

WSIiZ w czołówce polskich uczelni w międzynarodowym rankingu U-MULTIRANK 2020

Ranking U-Multirank 2020 potwierdził wysoką pozycję WSIiZ wśród polskich uczelni. Najwyższe noty, czyli A – bardzo dobry oraz B – dobry, uzyskaliśmy aż w 15 podkategoriach. W klasyfikacji szczególnie doceniono badania, transfer wiedzy oraz umiędzynarodowienie uczelni. Uczelnie z najwyższą liczbą ocen „A” to: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (9), SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie (8) oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie (8). Biorąc pod uwagę średnią ocen wszystkich podkategorii w 2020 roku wśród polskich uczelni, zajmujemy 4. miejsce na 37. Wyprzedają nas tylko: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, SGH Warszawa (jednak uczelnie te mają znacznie mniej ocenionych podkategorii). Spośród polskich uczelni, obok WSIiZ, klasyfikowane są m.in.: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański. Ranking odnotowuje również wyniki takich znanych uczelni zagranicznych jak m.in. Harvard University, University of Oxford czy University of Cambridge.

Czytaj artykuł: Rzeszowska uczelnia w prestiżowym międzynarodowym rankingu U-Multirank – Forum Akademickie

Czytaj artykuł: WSIiZ w czołówce polskich uczelni w międzynarodowym rankingu U-MULTIRANK 2020 – RzeszowskieInfo.pl