Kategorie
Kategoria 2

Student WSIiZ jest najlepszym studentem zagranicznym w Polsce

Vadym Melnyk w ramach konkursu INTERSTUDENT został uznany za najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Nasz student zwyciężył w kategorii: studia licencjackie.

Pozostałe osiągnięcia studentówe WSIiZ w 2017 roku to m.in.:

• Klaudia Hartmanis zdobyła brązowy medal Igrzysk Sportów Wrotkarskich – World Roller Games w dyscyplinie slalom na rolkach w kategorii battle. Udział w Igrzyskach wzięło ponad 4 tys. uczestników (zawodników i zawodniczek) z 61 państw;
  • członek Akademickiego Związku Sportowego WSIiZ i równocześnie judoka klubu Millenium Rzeszów – Kyrylo Veselovskyi zdobył złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski odbywających się w Białymstoku. Ponadto judoka zajął 2. miejsce na zawodach Pucharu Polski Seniorów w Wesołej, w kategorii do 81 kg;
  • Przemysław Niepokój-Hepnar zdobył złoty medal na 6. Bardaf International Exhibition w słowackim Bardejowie. Jest to najwyższe odznaczenie na międzynarodowych salonach fotografii odbywających się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP). Nagrodzone złotym medalem zdjęcie zostało wykonane podczas podróży do Pekinu w 2010 roku. Ponadto za zdjęcie wykonane podczas pleneru na ukraińskim Zakarpaciu zdobył Honorowe Wyróżnienie FIAP.
  • Po raz kolejny WSIiZ znalazła się w gronie kilkunastu uczelni niepublicznych w kraju, których studenci otrzymali prestiżowe stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017 otrzymało dwóch studentów z kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Zobacz wszystkich laureatów Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.