WSIiZ w czołówce niepublicznych szkół wyższych pod względem liczby przyznanych stypendiów studenckich Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Studenci WSIiZ to osoby wszechstronnie uzdolnione, które zdobywają liczne nagrody w konkursach naukowych, technologicznych, artystycznych, a także sportowych.

WSIiZ zajęła drugie miejsce pod względem liczby studentów, którzy otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia wśród uczelni niepublicznych w Polsce. Pełen wykaz laureatów stypendium MNiSW dostępny jest – tutaj.

Pozostałe osiągnięcia studentów WSIiZ 2016 roku to m.in.:

• zespół WSIiZ zdobył 1. miejsce w konkursie Business Mixer podczas Business Mixer. Zaprezentowali swoją aplikację – Smarthouse, która pozwala na zarządzanie urządzeniami elektrycznymi w inteligentnym domu. Drużyna zdobyła także 3. miejsce w krajowych finałach IMAGINE CUP 2016 – największym konkursie technologicznym na świecie organizowanym przez Microsoft. Studenci WSIiZ wygrali również konkurs Smart City Challenge, realizowany przy okazji Imagine Cup;
  • Iwona Kościółek zdobyła 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie stypendialnym organizowany przez serwis clicktrans;
  • Przemysław Niepokój-Hepnar zdobył 5 nagród w konkursie Family of Man realizowanym pod patronatem IPA za reportaż wykonany w romskiej wiosce Lenartov na Słowacji. Lider Koła Naukowego Diafragma zdobył 1. nagrodę w kategorii „Adult Love”, 3. nagrodę w kategorii „Youth” oraz 3 Honorowe Wyróżnienia. Ponadto przyznano mu honorowe wyróżnienia w konkursie International Photography Awards oraz honorowe wyróżnienie prestiżowego konkursu Neutral Density Photography Awards (ND Awards) w kategorii profesjonalnej.

W roku 2016 nie zabrakło również sukcesów sportowych AZS WSIiZ. Judoka Kyrylo Veselovskyi zdobył w Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Gdyni brązowy medal w kategorii do 81 kg i wywalczył złoty medal juniorów na Warsaw Judo Open w kat. 81 kg wygrywając 4 pojedynki.