We WSIiZ szukamy odpowiedzi „Jak usprawnić mózg nastolatka?” i próbujemy „Zrozumieć świat”

Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy wspólnie zprof. Jerzym Vetulanim, prof. Janem Winieckim, prof. Andrzejem Kondratowiczem.

W 2016 roku Uczelnia gościła m.in.:

• prof. Jerzego Olędzkiego, ks. prof. Józefa Klocha i prof. Tomasza Gobana-Klasa – uczestniczyli w debacie pt. O władzy i panowaniu mediów;
  • prof. Jerzego Vetulaniego – wygłosił wykład pt. Jak usprawnić mózg nastolatka?

Dodatkowo WSIiZ realizowała panel dyskusyjny „Zrozumieć świat” dedykowany uczniom szkół średnich, w którym wzięli udział:

• prof. Witold Kwaśnicki – temat spotkania: Kapitalizm – jedyny system ekonomiczny w historii, który wyciągnął ludzkość z biedy;
  • prof. Jan Winiecki oraz prof. Andrzej Kondratowicz podjęli próbę odpowiedzi na pytanie Po co nam wolność w gospodarce?;
  • prof. Jan Winiecki oraz Jacek Szymanderski dyskutowali na temat polityki imigracyjnej;
  • dr Bohdan Wyżnikiewicz wygłosił wykład pt. Fakty i mity nierówności dochodowych w kapitalistycznych gospodarkach rynkowych.