Nie zwalniamy z rozwojem współpracy międzynarodowej

W roku 2016/2017 w ramach anglojęzycznej oferty kształcenia studenci mogli podjąć kształcenie na dziewięciu kierunkach.

Nie zwalniamy z rozwojem współpracy międzynarodowej

W roku 2016/2017 w ramach anglojęzycznej oferty kształcenia studenci mogli podjąć kształcenie na dziewięciu kierunkach: Aviation Management, Finance and Accounting, Financial Management, Information Technology, Information Technology and Econometrics, International Management, Logistics in Transport, Logistics oraz Physiotherapy. We WSIiZ kształciło się około 2 tys. obcokrajowców z ponad 20 krajów świata.

Uczelnia uczestniczyła również w realizacji międzynarodowych projektów naukowo-badawczych, a także w różnych inicjatywach gospodarczych. Podjęliśmy współpracę z Indyjsko-Polską Izbą Gospodarczą oraz z uniwersytetami: University „Kore” of Enna (Włochy), University of Dubronvik (Chorwacja), Erzincan University (Turcja), Shine Future Worldwide Consultants (Indie), Kasturi Placement Services (Malezja), Romanian Airport Services (Rumunia), Istanbul Kemerburgaz University (Turcja), Kodolanyi Janos University of Applied Sciences (Węgry).

Ponadto eksperci International Air Transport Association (IATA) dyskutowali we WSIiZ o modernizacji europejskiej przestrzeni powietrznej na międzynarodowym seminarium, a w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyły się obrady główne Europejskiego Parlamentu Młodzieży (European Youth Parliament – EYP), wzięło w nich udział 100 młodych osób z Polski oraz siedemnastu krajów Unii Europejskiej.

W ramach współpracy z Chinami studenci WSIiZ nadal wyjeżdżali na semestralne lub roczne studia do następujących uczelni: Anshan Normal University, Shanxi Agricultural University, Dalian Nationalities University, Guangxi University, Anhui Xinhua University , Xinzhou Teachers University, Shjiazhuang University, Hebei Polytechnic Insitute, Xingtai University, Boading University, Handan University. Z kolei studia we WSIiZ podjęli studenci z Xinzhou Teahers University, Shanxi Agriculture University, Anhui Xinhua University.

W ramach programu Double Degree studenci WSIiZ mieli możliwość uzyskania poza dyplomem WSIiZ także dyplom uczelni brytyjskich: Coventry University, Derby University, Huddersfield University, UCLAN, University of Wales Trinity Saint David, Northumbria University, Ulster University, Amity University, London School of Business Management, City College, Bolton, University of Abertay Dundee.

W zakresie zawartych porozumień wybrana grupa studentów WSIiZ podjęła również studia w Wielkiej Brytanii, wymiana studentów i kadry realizowana była w ramach programu Erasmus, a w ramach wspólnych dyplomów WSIiZ i IUPUI studenci WSIiZ realizowali zajęcia z kadrą amerykańską.