Inaugurujemy cykl wykładów otwartych „Wielkie Pytania w Nauce”

Wykład ks. prof. Michała Hellera zainaugurował cykl wykładów „Wielkie Pytania w Nauce”, który był realizowany przez WSIiZ we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Inaugurujemy cykl wykładów otwartych „Wielkie Pytania w Nauce”

Wykład ks. prof. Michała Hellera pt. Czy wszechświatem rządzi przypadek? zainaugurował cykl wykładów popularnonaukowych „Wielkie Pytania w Nauce”, który był realizowany przez WSIiZ we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Mieszkańcy Rzeszowa od początku docenili walory naukowe oferowanych przez nas wykładów, a frekwencja na spotkaniach zawsze była bardzo wysoka. Do tej pory odbyło się 12 spotkań, w których uczestniczyli m.in. prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jerzy Vetulani, prof. Bogdan de Barbaro, prof. Stefan Chwin, prof. Krzysztof Jakowicz, prof. Konstanty Andrzej Kulka, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Anna Dymna, Wojciech Bonowich, Michał Ogórek. Relacje i artykuły z dotychczasowych spotkań znajdują się na stronie internetowej wielkiepytania.wsiz.pl, a wykłady można obejrzeć na kanale YouTube oraz usłyszeć w serwisie streamingowym Spotify, SoundCloud. Udostępnione materiały cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, liczba odsłon relacji filmowych przekroczyła już 10 mln.

Czytaj artykuł: Po nauki do Rzeszowa

Czytaj artykuł: Rzeszów podróżuje w przestrzeni i czasie