Absolwenci WSIiZ najszybciej znajdują pracę, a nasza Uczelnia jest oblegana przez maturzystów

Analiza Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wykazała, że absolwenci WSIiZ potrzebowali zaledwie półtora miesiąca na znalezienie swojej pierwszej pracy.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, korzystając z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz systemu POL-on, po raz pierwszy prześledziło ścieżki zawodowe absolwentów wszystkich polskich uczelni. Ministerialna analiza wykazała, że absolwenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie potrzebowali zaledwie półtora miesiąca na znalezienie swojej pierwszej pracy i był to najkrótszy okres w zestawieniu z pozostałymi podkarpackimi uczelniami. Co więcej, pensje absolwentów WSIiZ plasowały się w najwyższych przedziałach. WSIiZ utrzymała pozycję lidera w regionie również w kolejnej edycji badań przeprowadzonych przez MNiSW w 2017 roku.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało również zestawienie uczelni niepublicznych najbardziej obleganych przez maturzystów w roku 2016/2017. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazła się w tym rankingu jako jedyna uczelnia niepubliczna z Polski południowo-wschodniej; w skali całego kraju nasza Uczelnia zajęła 10. miejsce.

Czytaj więcej: Absolwenci WSIiZ najszybciej znajdują pracę wg ministerialnego badania