Mamy swoje studio telewizyjne – WSIiZ stawia na praktyczną naukę zawodu dla przyszłych prezenterów, reporterów, operatorów kamer i montażystów

Studio telewizyjne powstało z myślą o realizacji praktycznych zajęć dla studentów kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W studiu odbywają się zarówno zajęcia dydaktyczne, spotkania w ramach koła naukowego, jak i nagrania na potrzeby komercyjne. Studio wyposażone jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Do dyspozycji studentów są kamery reporterskie, teleprompter pomocny w pracy prezenterów telewizyjnych, mikrofony bezprzewodowe, mikser wizji i dźwięku oraz lampy studyjne. W skład wyposażenia studia wchodzi również tzw. steadicam, pozwalający m.in. realizować ujęcia w ruchu czy mini dron, pomocny przy kręceniu materiałów wideo z lotu ptaka. Studio telewizyjne posiada również oprogramowanie montażowe do profesjonalnej obróbki obrazu.