Kategorie
Kategoria 1

Pracownicy WSIiZ realizują badania w najlepszych światowych ośrodkach badawczych

Okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów były również międzynarodowa konferencja „Finansjalizacja – wpływ na gospodarkę i społeczeństwo” organizowana przez WSIiZ we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

Pracownicy WSIiZ realizują badania w najlepszych światowych ośrodkach badawczych

W ramach programu stypendialnego dla doktorantów i młodych naukowców (projekt „Europa 2020. Podejmij wyzwanie” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego) pracownicy naukowo-dydaktyczni WSIiZ przebywali m.in.: w University of Oxford (Wielka Brytania), European University Institute (Włochy), University of Vaasa (Finlandia), Maastricht University (Holandia), Uniwersytetu Technicznego w Ilemanu (Niemcy), Centre de Recherche Public – Gabriel Lippmann w Belvaux (Luksemburg), Uniwersytet w Tilburgu (Holandia), Università degli Studi di Cassino e del Lazio Meridionale, Cassino (Włochy), Universitat Pompeu Fabra (Hiszpania).

Okazją do nawiązania międzynarodowych kontaktów były również międzynarodowe konferencje. W 2015 roku WSIiZ we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim zorganizowała Międzynarodową Konferencję Naukową „Finansjalizacja – wpływ na gospodarkę i społeczeństwo”. Celem spotkania była integracja różnych środowisk naukowych, upowszechnienie polskich i zagranicznych wyników badań poświęconych tematyce finansjalizacji oraz wskazanie nowych kierunków badań interdyscyplinarnych w tym obszarze. Kolejne edycje konferencji odbyły się w latach 2017 i 2019.