WSIiZ rozpoczyna realizację największego w historii Uczelni projektu o wartości 27 mln zł, w efekcie którego powstanie Centrum Edukacji Miedzynarodowej

Uczelni został przyznany grant z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na budowę na terenie kampusu w Kielnarowej Centrum Edukacji Międzynarodowej. WSIiZ uzyskała dofinansowanie na poziomie 24 mln zł.

W ramach programu „Rozwój Polski Wschodniej” Uczelni został przyznany grant z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na budowę na terenie kampusu w Kielnarowej Centrum Edukacji Międzynarodowej (CEM). WSIiZ uzyskała dofinansowanie na poziomie 24 mln zł. W ramach kompleksu o łącznej powierzchni ok. 4000 m2 zaplanowano budynki dydaktyczne (sale wykładowe i ćwiczeniowe; nowoczesne, specjalistyczne laboratoria komputerowe), bibliotekę, 2 sale konferencyjne, pomieszczenia hotelowe, salę wystawową oraz akademik na ponad 100 miejsc.

Główny cel działalności CEM to kształcenie obcokrajowców oraz obywateli polskich wybierających anglojęzyczne programy studiów. CEM to projekt ważny nie tylko dla rozwoju WSIiZ, ale również całego województwa podkarpackiego. Obcokrajowcy podejmujący kształcenie w Centrum to przyszli inwestorzy i ambasadorzy interesów gospodarczych i politycznych Polski (a zwłaszcza tzw. ściany wschodniej) czy wreszcie – kooperanci polskich podmiotów gospodarczych w krajach pochodzenia. Łączna wartość wszystkich projektów realizowanych w 2007 roku wyniosła około 40 mln zł.