Jesteśmy gospodarzem 11. Olimpiady Informatycznej Centralnej Europy – Central European Olympiad in Informatics

Dopiero drugi raz Olimpiada Informatyczna Centralnej Europy została zorganizowana w Polsce. WSIiZ przygotowała ją wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu oraz Instytutem Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. 12-18 lipca 2004 roku WSIiZ gościła przedstawicieli ośmiu krajów: Bośni-Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Niemiec, Węgier, Rumuni, Słowacji i Polski. Uczestnicy rozwiązywali szereg zadań wymagających biegłości w programowaniu i wybitnej znajomości algorytmów, indywidualnym zwycięzcą olimpiady okazał się reprezentant Chorwacji, natomiast grupowo najwyżej uplasowała się Polska.

Czytaj więcej o Olimpiadzie Informatycznej na Wikipedii