Distance learning we WSIiZ – jako jedni z pierwszych wdrażamy nauczanie na odległość przez Internet

W pierwszym etapie wdrażania Distance Learning-u korzystaliśmy z platformy firmy 4system (WBT Server). Początkowo materiały dydaktyczne zostały zebrane i bezpłatnie udostępnione wszystkim studentom w sieci uczelnianej i na płytach CD. Umożliwiało to naukę na bardzo wysokim poziomie, dostępną w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Ponadto dawało to szansę niepełnosprawnym, bezrobotnym, osobom pracującym oraz wszystkim poszukującym wiedzy „dostępnej wszędzie i zawsze”.

Obecnie kursy te realizowane są za pomocą platformy BlackBoard (BB), która umożliwia komunikację studentów z wykładowcami w trybie tekstowym, za pomocą tablic elektronicznych, forów dyskusyjnych i poczty elektronicznej oraz w trybie synchronicznym w formie videoczatów.