Warto uczyć się od najlepszych – wśród ekspertów Rzeszowskiej Szkoły Menadżerów są Holendrzy, Duńczycy i Anglicy

W działalności szkoleniowej RSM wykorzystywała i doskonaliła nowatorskie metody dydaktyczne, które zakładały aktywną partycypację uczestników i były indywidualnie dopasowywane do potrzeb klienta.

W działalności szkoleniowej Rzeszowska Szkoła Menadżerów (RSM) wykorzystywała i doskonaliła nowatorskie metody dydaktyczne, które zakładały aktywną partycypację uczestników i były indywidualnie dopasowywane do potrzeb klienta. Szkoła uzyskała również szereg zagranicznych licencji na nowoczesne gry symulacyjne i inne narzędzia szkoleniowo-doradcze, w procesie dydaktycznym wykorzystywano m.in. gry decyzyjne, warsztaty planistyczne GOPP (Goal Oriented Project Planning), warsztaty negocjacyjne i treningi trenerów (TOT). Dzięki wdrożeniu aktywnych metod nauczania i współpracy z zagranicznymi partnerami powstał innowacyjny system edukacji menadżerskiej, a w regionie szybko zaczęła rosnąć liczba wysoko wykwalifikowanych menadżerów oraz specjalistów spełniających wymagania ówczesnego rynku pracy.

Eksperci SPP zostali przygotowani w ramach realizacji różnorodnych programów i grantów (programy Funduszu Współpracy, Polskiej Fundacji Promocji i Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw, grant Uniwersytetu Stanowego w Ohio-Instytut Small Businessu).

W 1995 roku RSM uruchomiła we współpracy ze Szkołą Komputerową firmy Multitrade S.A. z Warszawy kursy komputerowe. Oferta obejmowała kursy autoryzowane przez Microsoft, Novell, SCO oraz kursy nieautoryzowane z zakresu grafiki komputerowej, baz danych Gupta i lnformix.

Z wysokiej jakości oferty szkoleniowej korzystali liczni przedstawiciele przedsiębiorstw i banków, między innymi: Zakłady Azotowe w Tarnowie, Grupa PKO S.A., Bank PKO BP, Bank Przemysłowo-Handlowy S.A., Rafineria Jasło S.A., Polmozbyt Rzeszów S.A., Krośnieńskie Huty Szkła S.A. czy Fabryka Wagonów Gniewczyna S.A. RSM realizowała również szkolenia na zlecenie takich instytucji jak: Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej, The British Know How Fund oraz Polska Agencja Rozwoju Regionalnego. Na przestrzeni kilkunastu lat działalności ze szkoleń oferowanych przez RSM skorzystało ponad 14 490 osób.