Organizacja pierwszych w Polsce szkoleń satelitarnych z zakresu zarządzania firmą

Członkowie SPP twardo stąpali po ziemi, ale jednocześnie nie bali się najnowszych technologii. Z inicjatywy prof. Tadeusza Pomianka już w pierwszym roku swojej działalności SPP zorganizowało pierwsze w Polsce szkolenia satelitarne z zakresu zarządzania firmą. Przeprowadzono 3 edycje szkoleń, które realizowane były na żywo drogą satelitarną do wybranych 40 ośrodków w całym kraju (w każdym z nich w szkoleniu brało udział ponad 40 osób). Szkolenia satelitarne, które realizowały założenia nauczania na odległość (distance learning) zostały sfinansowane przez Polską Akademię Rozwoju Regionalnego, a partnerem projektu była irlandzka firma Armstrong Electronics.