Ks. prof. Michał Heller i najlepsi polscy matematycy na seminarium w Kielnarowej

W Kampusie WSIiZ w Kielnarowej jedenaścioro naukowców pod przewodnictwem ks. prof. Michała Hellera rozważało zagadnienia teorii kategorii, informatyki kwantowej, matematycznych aspektów ogólnej teorii względności Einsteina oraz mechaniki kwantowej.

W Kampusie WSIiZ w Kielnarowej jedenaścioro naukowców pod przewodnictwem ks. prof. Michała Hellera rozważało zagadnienia teorii kategorii, informatyki kwantowej, matematycznych aspektów ogólnej teorii względności Einsteina oraz mechaniki kwantowej. Na niesformalizowanym seminarium specjalistyczne dyskusje toczyły się nawet w czasie posiłków i w czasie wolnym, a zamiast korzystać z nowoczesnych pomocy naukowych, matematycy woleli rozwiązywać zadania przy tablicy oraz w jak najbardziej tradycyjnych zeszytach w kratkę. W spotkaniu udział wzięli: ks. prof. Michał Heller z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, prof. Wiesław Sasin, dr hab. Leszek Pysiak z Politechniki Warszawskiej, prof. Paweł Horodecki – dyrektor Międzynarodowego Centrum Technologii Kwantowych Uniwersytetu Gdańskiego, dr Ewa Falkiewicz z Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, dr Michał Eckstein z Uniwersytetu Gdańskiego, dr Mariusz Stopa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Jacek Gruszczak i dr Tomasz Miller z Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagielońskiego w Krakowie, mgr Tomasz Żynda z Politechniki Warszawskiej oraz dr hab. Jerzy Król z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Czytaj artykuł: Matematyczne seminarium prof Michała Hellera w Kielnarowej – WSIiZ w Rzeszowie