Potencjał badawczy WSIiZ sytuuje nas na podium wśród polskich uczelni niepublicznych

Podobnie jak w roku ubiegłym, WSIiZ otrzymała jedną z najwyższych subwencji MNiSW na utrzymanie potencjału badawczego spośród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce. Kwota w wysokości 910 900 zł ulokowała uczelnię na trzecim miejscu wśród uczelni niepublicznych w Polsce; wyższą dotację otrzymały tylko Uniwersytet SWPS i Akademia Leona Koźmińskiego. Z puli ministerialnej subwencji WSIiZ finansuje badania statutowe zespołów badawczych, profesjonalne przygotowanie językowe (tzw. proofreading) tekstów przeznaczonych do publikacji w międzynarodowych czasopismach oraz tekstów monografii w najlepszych krajowych wydawnictwach, a ponadto wizyty badawcze i udział w konferencjach naukowych. W minionym roku pracownicy uczelni wyjeżdżali między innymi do USA, Brazylii, Rosji, Estonii czy Niemiec. Dzięki subwencji finansowane są również projekty pilotażowe, rozwijane w konkursach badawczych prowadzonych przez instytucje takie jak Narodowe Centrum Nauki czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Czytaj artykuł: Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego Rzeszów Aktualności RESinet

Czytaj artykuł: Wysoka subwencja na rozwój naukowy dla WSIiZ – mamy trzecie miejsce w kraju – WSIiZ w Rzeszowie