Kategorie
Kategoria 2

Studenci WSIiZ bezkonkurencyjni w Hackathonie PekaoCoders

Piotr Guziak oraz Herman Cherniajev wygrali rzeszowską edycję Hackathonu PekaoCoders.

Piotr Guziak oraz Herman Cherniajev wygrali rzeszowską edycję Hackathonu PekaoCoders. Był to czwarty z ośmiu maratonów programowania na uczelniach wyższych w całej Polsce, podczas których uczestnicy w interdyscyplinarnych zespołach pod czujnym okiem grupy mentorów mierzyli się z wyzwaniami z pogranicza branży finansowej i big data.

Czytaj artykuł: Studenci WSIiZ w zwycięskim zespole Hackathon PekaoCoders

W 2019 roku studenci WSIiZ z powodzeniem rywalizowali także w innych konkursach, m.in.:

• studenci z Koła Naukowego Kryminalistyki zajęli 2. miejsce w konkursie na „Najlepszy studencki zespół oględzinowy”. Zmagania zrealizowane zostały w trakcie VII edycji Ogólnopolskich Studenckich Warsztatów Kryminalistycznych zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ponadto student Piotr Czajkowski zdobył 3. miejsce w konkursie „Wiedza o kryminalistyce”;
  • Gracjana Magdoń i Krzysztof Szarek zostali laureatami 16. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego. Konkurs organizowany był przez Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, był częścią Międzynarodowego Festiwalu Sztuki TRANS/MISJE;
  • absolwenci WSIiZ zostali nominowani do Fryderyków 2019. Jolanta Mochalska i Artur Strączek byli współtwórcami teledysku Zuzy Jabłońskiej do piosenki Powiedz mi to w twarz. Reżyserem projektu był Dawid Ziemba z Rzeszowa;
  • siatkarze WSIiZ w turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn zajęli 3. miejsce w kategorii uczelni niepublicznych;
  • Marta Mysko zdobyła srebrny medal, a Viktoria Uiechko brązowy w czasie Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia w tenisie ziemnym. Dzięki bardzo dobrej indywidualnej postawie w klasyfikacji drużynowej panie zajęły 2. miejsce;
  • Małgorzata Bodziany, Yurii Frolov, Anastassiia Khropata zajęli 5. miejsce w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej;
  • w czasie Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w pływaniu Viktoria Uiechko zdobyła brąz na dystansie 50 m. stylem klasycznym oraz srebro na dystansie 100m. stylem zmiennym. Maksym Tanovskiy zdobył srebro na dystansie 50 m. stylem grzbietowym oraz brąz na dystansie 100 m. stylem zmiennym.