Wdrażamy „inteligentną” legitymację elektroniczną

Wdrażamy „inteligentną” legitymację elektroniczną

WSIiZ jako pierwsza Uczelnia w Polsce południowo-wschodniej wdrożyła nową „inteligentną” elektroniczną legitymację studencką. W wyniku współpracy z Bankiem Zachodnim WBK studenci WSIiZ jako pierwsi w Polsce południowo-wschodniej mogli korzystać z elektronicznej legitymacji MasterCard Smartcard, która wydawana była w ramach projektu Santander Universidades.

Nowa legitymacja umożliwiała dostęp do infokiosków i komputerów WSIiZ, dawała możliwość drukowania na uczelnianych drukarkach, rejestracji obecności na zajęciach i wypożyczenia książki w bibliotece. Legitymacja służyła też do korzystania ze zniżek w programie Rabaty Smartcard oraz mogła spełniać funkcję karty debetowej. W kolejnych latach funkcjonalność legitymacji została rozbudowana i od roku 2017 pełni ona również funkcję imiennego biletu okresowego komunikacji miejskiej Gminy Miasto Rzeszów.