Jesteśmy najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią niepubliczną w Polsce, a na kierunku: filologia angielska uruchamiamy specjalność tłumaczeniową z językiem chińskim

WSIiZ znalazła się na 3. miejscu w Polsce wśród uczelni, w których studiuje najwięcej studentów zagranicznych – wyprzedziły nas tylko Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński.

Według raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Szkolnictwo Wyższe 2012 nasza Uczelnia znalazła się na 3. miejscu w Polsce wśród uczelni, w których studiuje najwięcej studentów zagranicznych – wyprzedziły nas tylko Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. WSIiZ okazała się tym samym najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią niepubliczną w całym kraju. W roku akademickim 2012/2013 studia we WSIiZ podjęło 1282 obcokrajowców z blisko 20 krajów świata, między innymi z: Armenii, Chin, Iranu, Nigerii, Finlandii, Malezji, Ukrainy. Studenci realizowali kształcenie na kierunkach anglojęzycznych w ramach studiów I stopnia na: Aviation Management, International Management, Hospitality Management, Computer Networks, Software Engineering oraz w ramach studiów II stopnia na: International Management, Hospitality Management oraz Software Engineering Technologies.

Ponadto, w ramach rozwijania międzynarodowej współpracy, zajęcia w Rzeszowie zaczęli prowadzić lektorzy z Chin, a nasi studenci mogli korzystać z darmowych rocznych lub półrocznych intensywnych kursów języka chińskiego w Ashan Normal University. Specjalność tłumaczeniową z językiem chińskim wprowadziliśmy do oferty filologii angielskiej jako pierwsza uczelnia w regionie i jedna z pierwszych w Polsce.