Piotr Franus w prestiżowym gronie zwycięzców konkursu Fundacji Kronenberga i banku City Handlowy „Innowacje w bankowości”

Ponadto praca magisterska Piotra Franusa Rola i znaczenie instytucji państwowych w okresie kryzysów finansowych została zakwalifikowana do finału II edycji konkursu „Magister PAFERE” na najlepsze prace magisterskie z dziedziny ekonomii. Organizatorem konkursu była Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego.

W roku akademickim 2009/2010 grupa sześciu studentów WSIiZ uzyskała stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce. Dzięki temu WSIiZ została sklasyfikowana na 4. miejscu wśród polskich uczelni niepublicznych pod względem liczby przyznanych stypendiów. W roku akademickim 2009/2010 WSIiZ była jedyną niepubliczną uczelnią na Podkarpaciu, której studenci otrzymali to prestiżowe wyróżnienie. Co więcej, w okresie ostatnich 4 lat studenci WSIiZ zdobyli ponad 60% stypendiów ministerialnych przyznanych podkarpackim uczelniom wyższym, co czyniło naszą uczelnię niekwestionowanym liderem regionu. Pełen wykaz laureatów stypendium MNiS dostępny jest – tutaj.

Pozostałe sukcesy studentów WSIiZ w 2009 roku to m.in.:

• dwoje studentów znalazło się w finałowej trójce konkursu „Innowator Podkarpacia 2008”. Konkurs zorganizowany został przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego, Politechnikę Rzeszowską, Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza” oraz Stowarzyszenie na rzecz Innowacyjności i Transferu Technologii „Horyzont”. 3. miejsce w konkursie zajęła Karolina Leśniak – studentka II roku ekonomii – za projekt „Infobroking”. 2. miejsce jury przyznało Mateuszowi Ryżowiczowi – studentowi IV roku na kierunku turystyka i rekreacja – za projekt „Winnice”;
  • Gabriela Baszak – studentka na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – wygrała pierwszą edycję konkursu o staż w Radiu Zet. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W tym roku nie zabrakło również sukcesów artystycznych i sportowych:

• chór WSIiZ uzyskał 2. miejsce na XIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo”. Ponadto chór zaprezentował się w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, a na IV Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy zajął 3. Miejsce;
  • Zespół Pieśni i Tańca „Karpaty” WSIiZ zdobył 1. miejsce w kategorii „Polskie tańce narodowe”, 3. miejsce w kategorii „Tańce regionalne” w czasie VI Ogólnopolskiego Festiwalu Tańców Polskich „GODEL 2009”. Dodatkowo na XXII Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety zespół zdobył 1. miejsce w kategorii Zespołów Ludowych;
  • drużyna siatkarzy z AZS WSIiZ zdobyła m.in. 2. miejsce w Turnieju Finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Turniej rozgrywany był w Poznaniu. Zespół WSIiZ uczestniczył w kategorii wyższe szkoły niepubliczne.