Kategorie
Kategoria 2

Coraz więcej studentów i pracowników korzysta z programów wymiany międzynarodowej

W roku akademickim 2007/2008 WSIiZ intensywnie nawiązywała i rozwijała kontakty z instytucjami i ośrodkami na całym świecie, m.in. z Danii, Finlandii, Indii, Niemiec Portugalii, Serbii, Singapurze czy Ukrainy.

Coraz więcej studentów i pracowników korzysta z programów wymiany międzynarodowej

W roku akademickim 2007/2008 WSIiZ intensywnie nawiązywała i rozwijała kontakty z instytucjami i ośrodkami na całym świecie, m.in. z Danii, Finlandii, Indii, Niemiec Portugalii, Serbii, Singapurze czy Ukrainy. Uczelnia podpisała porozumienie m.in. z Roskilde Handelskole (Dania), Erhvervsakademi VEST, Business Academy WEST Esbjerg Handelsskole (Dania), VIT University in India (Indie), Limkokwing University of Creative Technology (Malezja), Università Telematica „Guglielmo Marconi” (Włochy) oraz Turning Point Business School (Singapur). Oprócz tego w 2007 roku WSIiZ uzyskała akredytację rządu Malezji wydaną przez LAN (Lembaga Akreditasi Negara) na prowadzenie programu wspólnych studiów I-go stopnia.

W styczniu 2007 roku do Central Ostrobothnia University of Applied Sciences, Ylivieska Unit wyjechała kilkuosobowa grupa studentów WSIiZ. Podczas pobytu w Finlandii studenci uczestniczyli w zajęciach w j. angielskim oraz realizowali projekty z obszaru ekonomii, multimediów i informatyki. Na wyjazd do Bad Honnef-Bonn w Niemczech zakwalifikowały się studentki I roku studiów uzupełniających magisterskich na kierunku turystyka i rekreacja, które realizowały 6-miesięczny program studiów w j. angielskim. Na studia do Business Academy West w Danii zakwalifikowała się grupa studentów, którzy realizowali 5-miesięczny program studiów w j. angielskim. Do partnerskiej uczelni w Danii – Roskilde Handelsskole – na okres 5 miesięcy wyjechali studenci III roku kierunku informatyka i ekonometria. Na 5-miesięczny pobyt studyjny do University of Vic zakwalifikowali się studenci z kierunku ekonomia oraz europeistyka. Do Escola Superior de Tecnologia e Gestao de Portalegre w Portugalii wyjechali studenci ekonomii oraz administracji, którzy realizowali program edukacyjny do 20 czerwca 2007.

Integralną częścią programu Socrates/Erasmus była międzynarodowa wymiana kadry dydaktycznej. Kilkunastu przedstawicieli kadry dydaktycznej realizowało wykłady otwarte dla studentów na uczelniach partnerskich. Tematyka wykładów dotyczyła zagadnień z dziedzin informatyki, zarządzania oraz e-biznesu. W maju 2007 roku została zorganizowana 7 edycja Szkoły Letniej e-biznesu – tym razem na terenie Niemiec. Jej uczestnikami byli studenci z Fachhochschule Bielefeld (Niemcy) oraz WSIiZ. Poprzez udział w wykładach i warsztatach studenci poznawali sposoby prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjnych i elektronicznych kanałów komunikacji.