5 lat minęło… jak jeden dzień. Rok akademicki 2000/2001 przebiega pod znakiem Jubileuszu 5-lecia Uczelni

W ramach obchodów jubileuszowych zorganizowaliśmy cykl wykładów otwartych, konferencji, spotkań z ludźmi świata nauki, kultury i sztuki oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących. 20 kwietnia 2001 roku odbyło się posiedzenie Senatu, podczas którego omówiono dotychczasowe osiągnięcia, plany doskonalenia nowoczesnego systemu kształcenia oraz dalsze kierunki rozwoju Uczelni. Posiedzenie zakończył wykład prof. Stanisława Waltosia pt. Współczesne szkoły wyższe a tradycja akademicka. Przy okazji jubileuszu Władze Uczelni – po raz pierwszy w historii WSIiZ – wręczyły medale Academia Amicus oraz medale 5-lecia WSIiZ. Natomiast po raz drugi wręczono medale Bene Meritus de Academia – za szczególne zasługi na rzecz naszej Uczelni. W piątym roku funkcjonowania WSIiZ mury Uczelni opuścił pierwszy rocznik absolwentów z tytułem magistra – 440 osób – oraz kolejna grupa 1800 absolwentów studiów licencjackich.