Doceniamy i wspieramy zdolnych studentów z Polski i Ukrainy, a sami zdobywamy nagrodę w ogólnopolskim konkursie PRO PUBLICO BONO za stworzenie unikatowego funduszu stypendialnego oraz za działalność na rzecz regionu i środowiska

W roku akademickim 2000/2001 Komisja Stypendialna WSIiZ przyznała studentom 333 stypendia ze środków własnych oraz 60 stypendiów finansowanych przez polsko-amerykańską Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Co więcej, po raz pierwszy w historii WSIiZ, przyznaliśmy kilkadziesiąt stypendiów pokrywających w całości koszty czesnego dla studentów z Ukrainy z najlepszymi świadectwami maturalnymi. Aby jak najbardziej skutecznie wspierać zdolną młodzież, WSIiZ powołała Fundację „Na rzecz nauki i edukacji – talenty”. W listopadzie 2000 roku Założyciel Uczelni – Stowarzyszenie Promocji Przedsiębiorczości (SPP) – otrzymało I nagrodę w ogólnopolskim konkursie Pro Publico Bono za stworzenie unikatowego funduszu stypendialnego oraz za działalność na rzecz regionu i środowiska. Konkurs zorganizowany był pod patronatem Prezesa Rady Ministrów RP. Stowarzyszenie otrzymało nagrodę pieniężną, która w całości została przeznaczona… na fundusz stypendialny!