Nasi studenci to od samego początku osoby z pasją i chętne do aktywności publicznej

20 listopada 1996 roku ukonstytuował się pierwszy w dziejach Uczelni samorząd studencki. Funkcję przewodniczącego objął Marcin Leszczyński, zastępcą został Tomasz Słocki. Funkcję członków Rady objęli: Marcin Adach, Joanna Tarnowska, Daniel Mazurkiewicz, Piotr Gutkowski, Magdalena Rajkowska. W ramach struktur organizacyjnych powołane zostały zespoły odpowiedzialne za prowadzenie działalności kulturalnej, społecznej i charytatywnej. W porozumieniu ze starostami pierwszych roczników studentów realizowane były różne inicjatywy na rzecz studentów i społeczności lokalnej.