WSIiZ najczęściej wybieraną uczelnią w województwie podkarpackim i 6. w Polsce spośród 328 niepublicznych uczelni wyższych

Z danych opublikowanych w rankingu uczelni niepublicznych „Perspektywy” 2013 wynikało, że WSIiZ była najczęściej wybieraną uczelnią w województwie podkarpackim i 6. w Polsce spośród 328 niepublicznych uczelni wyższych. To, co najbardziej wyróżniało WSIiZ na tle innych uczelni, to skala umiędzynarodowienia środowiska akademickiego. Uczelnia zajęła także 1. miejsce w Polsce pod względem cudzoziemców studiujących w języku polskim. W kategorii liczba studentów otrzymujących stypendia WSIiZ zajęła 7. miejsce w Polsce.

W III edycji ogólnopolskiego programu certyfikacji szkół wyższych „Uczelnia Liderów 2013” WSIiZ po raz drugi otrzymała certyfikat „Uczelnia Liderów”.

W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich 2013 przygotowanym przez „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą” WSIiZ zajęła 1. miejsce wśród uczelni w Polsce południowej. WSIiZ była liderem pod względem międzynarodowości, innowacyjności i warunków studiowania. W zestawieniu magisterskich uczelni niepublicznych WSIiZ zajęła 9. lokatę.

Działania uczelni zacieśniające współpracę z biznesem zaowocowały tym, że WSIiZ zajęła 5. miejsce wśród polskich uczelni niepublicznych najbardziej cenionych przez pracodawców.

W rankingu szkół wyższych tygodnika „Wprost” wyżej uplasowały się jedynie uczelnie warszawskie i szkoły bankowe. Na liście 50 uczelni polskich, które uzyskały najwięcej wskazań pracodawców, WSIiZ zajęła 33. pozycję na 460 wszystkich szkół wyższych w Polsce, wyprzedzając tym samym 20 uniwersytetów i 3 politechniki.

W rankingu opublikowanym przez „Wiadomości Turystyczne” zbadano polskie uczelnie kształcące na kierunkach turystycznych, osobno oceniano uczelnie prywatne i publiczne. W dwóch kategoriach – szkół o najwyższym potencjale naukowym oraz szkół oferujących najlepsze przygotowanie zawodowe – WSIiZ zajęła czołowe lokaty.