Jak współczesny człowiek ma się odnaleźć „W labiryncie świata”? Wspólnie z Klasztorem Ojców Dominikanów w Rzeszowie i „Tygodnikiem Powszechnym” inaugurujemy nowy cykl spotkań dla mieszkańców miasta

Spotkania realizowane w formie paneli dyskusyjnych umożliwiają włączenie słuchaczy do rozmów na ważne tematy społeczno-kulturalne.

Nowy cykl to odpowiedź na ogromne zainteresowanie wykładami popularnonaukowymi „Wielkie pytania w nauce”. Zmiana formuły spotkań na panele dyskusyjnych umożliwiła włączenie słuchaczy do rozmów na ważne tematy społeczno-kulturalne. W ramach pierwszego spotkania „O problemach współczesnego chrześcijaństwa” odbyła się dyskusja z udziałem ks. abp. Grzegorza Rysia i Szymona Hołowni.

W grudniu 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie w cyklu pt. „Polskie szanse i zaniechania” z udziałem o. Ludwika Wiśniewskiego, prof. Pawła Kowala, prof. Aleksandra Halla oraz prof. Tadeusza Pomianka.

Relacje filmowe z obu spotkań dostępne są na stronie internetowej wlabiryncieswiata.wsiz.pl. Spotkania dostępne są też w serwecie streamingowym Spotify oraz SoundCloud.

Czytaj artykuł: Abp Ryś i Szymon Hołownia w Rzeszowie Zacznijmy od przepraszam

Czytaj artykuł: Arcybiskup Grzegorz Ryś i dziennikarz Szymon Hołownia o problemach współczesnego chrześcijaństwa w Rzeszowie