Kategorie
Kategoria 1

Aleksander Śliwka, student WSIiZ, złotym medalistą Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018

Aleksander Śliwka, student WSIiZ, zdobył złoty medal z polską reprezentacją siatkarzy na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Śliwka był jednym z debiutantów w polskiej reprezentacji siatkarzy, która po fantastycznym meczu finałowym z Brazylią obroniła tytuł Mistrza Świata.

Aleksander Śliwka, student WSIiZ, zdobył złoty medal z polską reprezentacją siatkarzy na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Śliwka był jednym z debiutantów w polskiej reprezentacji siatkarzy, która po fantastycznym meczu finałowym z Brazylią obroniła tytuł Mistrza Świata.

Pozostałe osiągnięcia studentów WSIiZ w 2017 roku to m.in.:

• Patryk Ogorzałek, student kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz fotoreporter „Gazety Wyborczej” Rzeszów zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie Grand Press Photo. Praca Patryka Ogorzałki otrzymała 3. miejsce w kategorii Wydarzenia. Nie jest to pierwszy sukces tego fotografa – otrzymał on również pierwszą nagrodę w kategorii Polityka w konkursie Fotoreporter Roku 2018;
  • prace absolwentów kierunku administracja zostały nagrodzone w konkursie „Wykładnia prawa jako pochodna rozumienia celu i sposobu działania – edycja 2017-2018”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Badań nad Źródłami i Funkcjami Prawa. W kategorii prac licencjackich 1. miejsce zdobył Piotr Olko za pracę pt. Zmiany w Kodeksie wyborczym przeprowadzone w 2018 roku. W kategorii prac magisterskich zostało nagrodzonych dwóch absolwentów naszej Uczelni: 2. miejsce zdobył Tomasz Sobolewski za pracę pt. Ustawa z dnia 14 kwietnia 2016 roku o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz zmianie niektórych ustaw. 3. miejsce przyznane zostało Łukaszowi Antoniewiczowi za pracę pt. Wymiana informacji podatkowych pomiędzy państwami UE. Wszystkie nagrodzone prace powstały pod opieką prof. Pawła Chmielnickiego;
  • dwóm studentom WSIiZ za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe przyznane zostało stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego;
  • plakat autorstwa Adriana Sowińskiego, Sekretarza Katedry Wzornictwa Przemysłowego WSIiZ i jego studenta Michała Ciąpały został wyróżniony w międzynarodowym konkursie „A planet for tomorrow” organizowanym przez francuską instytucję 4tomorrw;
  • dużą popularnością w Internecie cieszył się teledysk Serce Piko, w którego realizację zaangażowani byli studenci WSIiZ. Zachęcający do udzielania pierwszej pomocy utwór w ciągu zaledwie 3 tygodni od dnia premiery został wyświetlony na kanale YouTube prawie 400 tysięcy razy. Główny operator i montażysta teledysku to Michał Zarzycki, natomiast za drugą kamerą stała Karmen Magdalena Radtke. Oboje są studentami kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

W 2018 roku studenci WSIiZ odnieśli również liczne sukcesy na polu sportowym:

• siatkarze AZS WSIiZ zdobyli 3. miejsce w kategorii uczelni niepublicznych w turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn;
  • Zuzanna Ignar zdobyła złoty medal na Akademickich Mistrzostwach woj. podkarpackiego w narciarstwie zjazdowym;
  • judoka Kyrylo Veselovskyi zdobył złoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Judo oraz srebrny medal podczas zawodów Pucharu Polski Seniorów w Judo;
  • podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w pływaniu zawodnicy WSIiZ zdobyli w sumie 8 medali w konkurencjach indywidualnych: 2 złote, 6 srebrnych oraz 2 medale w wyścigach sztafetowych: 1 złoty i 1 brązowy. W klasyfikacji generalnej WSIiZ zajęła 2. miejsce w klasyfikacji mężczyzn i 3. miejsce w klasyfikacji kobiet;
  • zawodnicy WSIiZ zdobyli brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Podkarpacia w badmintonie.