20 lat to dobry początek: mamy studentów z ponad 20 krajów świata, a nasi absolwenci to grono prawie 40 tysięcy osób

20. urodziny nasza Uczelnia świętowała wydarzeniami integrującymi społeczność akademicką WSIiZ. Odbyły się także spotkania otwarte.

20. urodziny nasza Uczelnia świętowała wykładami otwartymi z udziałem wybitnych przedstawicieli świata kultury, nauki i biznesu oraz wydarzeniami integrującymi społeczność akademicką WSIiZ. Dodatkowo uroczyste posiedzenie Senatu i Konwentu zostało połączone z otwarciem wystawy „20 lat Uczelni – wystawa fotografii ze zbiorówe WSIiZ” oraz wmurowaniem kapsuły czasu.

W dwudziestym roku funkcjonowania (rok akademicki 2016/2017) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie studiowało wraz ze słuchaczami podyplomowymi blisko 7000 studentów, w tym około 1600 studentów obcokrajowców z 26 krajów świata. W ramach oferty polsko- i anglojęzycznej studenci kształcili się na 18 kierunkach studiów. Uczelnia prowadziła także kształcenie na seminarium doktoranckim z nauk społecznych w dyscyplinie nauki o mediach. Wyjątkowa w skali kraju była struktura naszych przychodów; dzięki realizacji zewnętrznych grantów i projektów ponad 50% przychodów osiągaliśmy z działalności pozadydaktycznej.

Obchody zwieńczyła uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały tytuły Honorowego Profesora WSIiZ oraz medale „Zasłużony dla WSIiZ – Bene meritus de Academia”.

Relacja z Gali 20 lat WSIiZ

20 lat WSIiZ w Rzeszowie