Kategorie
Kategoria 2

Nie unikamy trudnych tematów związanych z ewolucją człowieka, granicami kosmosu i zagadnieniami początku świata

Ruszają wykłady otwarte „Nauka i religia” z udziałem wybitnych przedstawicieli z dziedziny filozofii, etyki i kosmologii.

Nie unikamy trudnych tematów związanych z ewolucją człowieka, granicami kosmosu i zagadnieniami początku świata

Cykl wykładów otwartych „Nauka i religia” był efektem współpracy WSIiZ i Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Jego tematyka dotyczyła wyzwań współczesnej cywilizacji i rozwoju człowieka. Wykłady odbywały się w WSE w Krakowie albo WSIiZ i były transmitowane w formie telemostu. W ramach cyklu naszymi gośćmi byli:

  • ks. prof. dr hab. Michał Heller – wybitny kosmolog, filozof, teolog, fizyk, laureat prestiżowej Nagrody Templetona (2008), wygłosił wykłady pt.: Nauka i wielkie pytania, Z dziejów kosmologii, Problem początku, Na granicach kosmologii,
  • ks. dr Włodzimierz Skoczny – filozof, wygłosił wykład pt. Wielkie kontrowersje: Kopernik – Galileusz – Darwin,
  • dr Wojciech Załuski – filozof prawa, wygłosił wykład pt.: Teoria ewolucji i jej filozoficzne problemy, Teoria ewolucji a człowiek.

Ponadto w 2009 roku WSIiZ odwiedzili wybitni ekonomiści: prof. Jan Winiecki, prof. Bartłomiej Kamiński oraz prof. Ryszard Bugaj, którzy wzięli udział w debacie pt. Co z tym kryzysem?.